Najweselszy barakowóz sportowy - Dawnych wspomnień czar... (2)

Podając skład drużyny mojego dzieciństwa, kogoś mi brakowało w ataku Resovii. Nawet nie wiem, jak mogłem zapomnieć o Edwardzie Kwiatkowskim! Wymienię więc raz jeszcze cały zapamiętany przez mnie skład z 1960 roku, gdy przegraliśmy rywalizację o II ligę z Hutnikiem Kraków oraz z Szombierkami Bytom.

Czytaj Więcej :

Dawnych wspomnień czar... (Odcinek 1)

Śmierć Leona Szalachy - byłego piłkarza Resovii i Stali Rzeszów oraz mojego przyjaciela sędziego piłkarskiego – spowodowała falę nostalgicznych wspomnień. Sięgnąłem pamięcią do najwcześniejszych lat, w których przeżywałem jako kibic i początkujący piłkarz, pierwsze zauroczenia tą jakże popularną dyscypliną sportową.

Czytaj Więcej:

Kibice Resovii przyczynili się do lepszych relacji na linii klub-miasto!

 Dla sekcji piłkarskiej i lekkoatletycznej zakończył się sezon, ale nie zakończyły starania kibiców „Pasiaków” o jak najlepsze warunki uprawiania tych dwóch dyscyplin. Od początku istnienia Resovii piłkę nożną oraz lekkoatletykę określaną Królową Sportu, łączyły ścisłe związki. Dość powiedzieć, że historyczna już postać klubu, Jan Baran-Bilewski pochodzący z Racławówki pod Rzeszowem, był zarówno znakomitym piłkarzem „Sovii”, jak też mistrzem kraju w biegach na 1500 i 5000 metrów.

Czytaj Więcej :

Nie jest tak źle, jak na to wygląda...

 

Wszystko miało być zgodnie z zaplanowanym przeze mnie scenariuszem, gdyż Motor zremisował na własnym boisku z KSZO Ostrowiec. Ale moje dobre życzenia zniweczyła porażka Resovii na własnym boisku z Podhalem Nowy Targ. Zamiast wywalczenia mistrzostwa I rundy, zajęliśmy miejsce poza podium. Mamy jednak przed rewanżową rundą minimalną stratę 3. punktów do lidera.

Czytaj Więcej :

Wszystko zdarzyć się może!

Piłkarze Resovii dostali „drugi oddech” i pięknie zmierzają do zakończenia I rundy rozgrywek! Dzień po Dniu Niepodległości pokonali KSZO na wyjeździe, czym uczcili tak ważną Rocznicę dla całego narodu, a także dla klubu o biało-czerwonych barwach.W walkach o wolność nie brakło zawodniczek i zawodników „Pasiaków”. bo w chwili odzyskania niepodległości Resovia liczyła sobie 13 lat.

Czytaj Więcej: