„Odnowiciele” polskiej siatkówki

 

Miał rację jeden z kandydatów do objęcia funkcji trenera siatkarskiej reprezentacji Polski – Piotr Gruszka - który przed rozstrzygnięciem, kto nim zostanie, zapytał: Jaki sens ma przedłużanie konkursu, skoro Polski Związek Piłki Siatkowej skłania się zdecydowanie ku temu, aby selekcjonerem kadry został Belg Vital Heynen?

Czytaj Więcej:

Zbrojenie na potęgę, czyli Murzyn zrobił swoje...

Czas rozgrywania piłkarskich sparringów wchodzi w najgorętszy okres. Każdy gra z każdym, dobierając się pod względem klasy rozgrywkowej, czy też zwykłej sympatii pomiędzy klubami, lub mając na uwadze takich rywali z którymi można „przećwiczyć” potrzebne warianty taktyczne. W ślad za drużynami podążają media: gazety, amatorskie portale i radiowe rozgłośnie, które nazywam środkami masowego rażenia.

Czytaj Więcej:

Wszystko dobre, co się dobrze kończy!

 

25 stycznia 2018 roku przechodzi do historii sportu w Rzeszowie. Dzięki wytrwałości wielu kibiców udało się doprowadzić do wydania decyzji o wybudowaniu Centrum Lekkoatletycznego na stadionie Resovii. Jeżeli nie zawiedzie realizacja wytyczonego planu, wszystko wskazuje na to, że za 2-3 lata stolica Podkarpacia może organizować wiele wspaniałych imprez nawet tych o światowej randze!

Czytaj Więcej:

 Moje piłkarskie dzieciństwo i młodość

Osobista przygoda z piłką nożną nie była zbyt bogata. Obdarzony dobrą, pamięcią, a przy tym sentymentalnym usposobieniem, przeżywam jednak pierwsze lata zauroczenia futbolem w sposób szczególny! Wszystko zaczęło się od gier na „małe bramki”, na podwórku przy ulicach Okrzei (dawniej Tanneubauma) oraz Kopernika. Słupki stanowiły cegłówki pomiędzy którymi mieliśmy umieścić gumowego „flaka”, bo o skórzanej piłce mogliśmy tylko pomarzyć!

Czytaj Więcej:

Resovia i Podkarpacie za kandydaturą Andrzeja Kowala!!!

 

Polski Związek Piłki Siatkowej ogłosił nazwiska trenerów, którzy z siedmiu startujących pozostali wśród ubiegających się o mianowanie szkoleniowcem reprezentacji. Obok Piotra Gruszki i Belga Vitala Heynena, kandydatem jest nadal Andrzej Kowal! Po rezygnacji z usług poprzedniego szkoleniowca kadry – Włocha Ferdinando De Giorgi, tylko ta trójka pozostała na placu boju.

Czytaj Więcej: